SmokeFreeGreece

Την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου και την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2024,στο αμφιθέατρο του σχολείου,οι μαθητές της Α’ Γυμνασίου είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την ενημερωτική δράση ενάντια στο κάπνισμα.

Η πρωτοβουλία SMOKEFREEGREECE είναι μία σειρά συντονισμένων δράσεων που διοργανώνονται από την Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία με στόχο τη μείωση του καπνίσματος στη χώρα μας.

Η πρωτοβουλία SMOKEFREEGREECE έχει αναλάβει και τη δημιουργία εκπαιδευτικού υλικού, ειδικά σχεδιασμένου για να υποστηρίξει τις μαθητικές παρεμβάσεις και τους μαθητές, καθώς επίσης τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς.

Με κεντρικό σύνθημα : «Παιδεία για έναν Κόσμο χωρίς Κάπνισμα» η υπεύθυνη του προγράμματος,ενημέρωσε και έλυσε πολλές απορίες των μαθητών/τριών.

SmokeFreeGreece video