Επίσκεψη Τελειόφοιτων Μαθητών Δημοτικών Σχολείων της περιοχής στο 4ο Γυμνάσιο Σταυρούπολης

Καθώς η φετινή σχολική χρονιά 2022-2023 ολοκληρώνεται, το Γυμνάσιό μας υποδέχθηκε με ιδιαίτερη χαρά μαθητές της ΣΤ τάξης των γειτονικών σχολείων. Συγκεκριμένα, στις 6/6/2023 μας επισκέφθηκε το 6ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης, στις 8/6/2023 το 9ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης και στις 12/6/2023 το 14ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης.

Στο πλαίσιο της γνωριμίας τους με το σχολικό περιβάλλον οι επισκέπτες – μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου από την υποδιευθύντρια κ. Δουμανίδου Χριστίνα και τον υποδιευθυντή κ. Ντίνα Αντώνη. Περιηγήθηκαν στους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους, γνώρισαν κάποιους από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου και έλαβαν ένα συμβολικό δώρο φιλοξενίας. Με χαρούμενη διάθεση και χαμόγελα η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με ευχές για το καλοκαίρι και υπόσχεση συνάντησης το φθινόπωρο, που οι μαθητές θα είναι πλέον μέλη της μαθητικής κοινότητας του Γυμνασίου.