Η ζωή μετά…!

Την Τρίτη 16 Μαΐου 2023 στη Μονή Λαζαριστών παρουσιάστηκε η χοροθεατρική παράσταση “Η ζωή μετά…!” με θέμα τη ζωή των προσφύγων και την εγκατάστασή τους στη Δυτική Θεσσαλονίκη μετά την καταστροφή. Η εκδήλωση ήταν αποτέλεσμα της συνεργασίας 5 σχολείων της περιοχής, μεταξύ των οποίων και του σχολείου μας – 4ο Γυμνάσιο Σταυρούπολης – το οποίο συμμετείχε με τη χορωδία του συνοδευόμενη υπό τους ήχους του βιολιού.
Ευχαριστούμε όλους τους εκπαιδευτικούς και τους διοργανωτές της παράστασης για την εξαιρετική συνεργασία. Κυρίως όμως, συγχαίρουμε τα παιδιά για την πολύ όμορφη παρουσία τους και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες!
Για όσους δεν κατάφεραν να παρακολουθήσουν ζωντανά την παράσταση τους δίνεται η δυνατότητα να τη δουν βιντεοσκοπημένη στο κανάλι της Διεύθυνσης Δ.Ε. Δυτικής Θεσσαλονίκης.