ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

Συγχαρητήρια στους παρακάτω μαθητές του σχολείου μας για την επιτυχία τους στον μαθηματικό διαγωνισμό.

ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΤΡΩΝΥΜΟ ΤΑΞΗ BRABEIO ΣΧΟΛΕΙΟ
ΤΑΒΛΙΚΟΣ ΒΑΛΣΑΜΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α’ Γυμνασίου Έπαινος 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΟΡΓΙΑΝΕΛΗΣ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Α’ Γυμνασίου Έπαινος 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΟΡΤΕΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α’ Γυμνασίου Έπαινος 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α’ Γυμνασίου Έπαινος 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
τάξη ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ Βραβειο ΝΟΜΟΣ
Γ΄ Γυμνασίου ΚΟΝΤΟΓΟΥΛΙΔΟΥ ΑΣΗΜΕΝΙΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3ο Βραβείο Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Γ΄ Γυμνασίου ΦΡΑΝΤΖΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3ο Βραβείο Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Γ΄ Γυμνασίου ΤΟΥΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3ο Βραβείο Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Γ΄ Γυμνασίου ΨΩΜΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Έπαινος Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Γ΄ Γυμνασίου ΤΡΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Έπαινος Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Γ΄ Γυμνασίου ΤΣΙΒΡΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Έπαινος Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Γ΄ Γυμνασίου ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Έπαινος Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Οι βραβεύσεις των μαθητών θα πραγματοποιηθούν ως εξής:

• Οι μαθητές της Α’ Γυμνασίου που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό “Ο μικρός Θαλής” 2018 που οργάνωσε το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας θα βραβευτούν την Παρασκευή 5 Απριλίου στις 20:30 στο συνεδριακό κέντρο Ν. Γερμανός (Περίπτερο 8) στην Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης.
  • Οι μαθητές των τάξεων Β’ και Γ’ Γυμνασίου και Λυκείου που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς “Ο Θαλής”, “Ο Ευκλείδης” και “Ο Αρχιμήδης” 2018-2019 της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας θα βραβευτούν την Κυριακή 7 Απριλίου στις 12:30 στο συνεδριακό κέντρο Ν. Γερμανός (Περίπτερο 8) στην Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης.
Οι βραβεύσεις γίνονται  στα πλαίσια των εργασιών του Συνεδρίου 11η Διεθνής Μαθηματική Εβδομάδα 2019.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα http://emethes.gr και την ιστοσελίδα του συνεδρίου https://11math2019.blogspot.gr