Συγχαρητήρια στη χορωδία και ορχήστρα του σχολείου μας

Θερμά συγχαρητήρια στη χορωδία και ορχήστρα του σχολείου μας η οποία συμμετείχε στην 5η Διασχολική Συνάντηση Χορωδιών και Μουσικών Σχημάτων που διεξήχθη την 1η Μαρτίου 2019 στο Αρσάκειο Σχολείο Θεσσαλονίκης.

Με σεβασμό στην τέχνη και αγάπη για τη μουσική ερμήνευσαν με εκφραστικότητα και ευαισθησία τραγούδια από την Αμερική, την Ευρώπη και την Ελλάδα. Η εκδήλωση έκλεισε με το τραγούδι  του Σταύρου Κουγιουμτζή “Οι ελεύθεροι κι ωραίοι” σε στίχους του Μάνου Ελευθερίου στον οποίο και ήταν αφιερωμένη η βραδιά.  Το τραγούδι ερμήνευσαν όλες οι χορωδίες μαζί με τον τραγουδιστή Ανδρέα Καρακότα που συμμετείχε στην εκδήλωση.

Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε θερμά όλους όσοι συνέβαλαν στη γιορτή αυτή της μουσικής.