ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Εγγραφές

Οι εγγραφές των μαθητών από το Δημοτικό στην Α’ Γυμνασίου  καθώς και οι μετεγγραφές θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 6 Σεπτεμβρίου.

Τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή είναι τα εξής:

• Αστυνομική Ταυτότητα ή Διαβατήριο ή Άδεια Παραμονής Μητέρας και Πατέρα ή Κηδεμόνα
  • Λογαριασμό ΔΕΚΟ, ως αποδεικτικό της διεύθυνσης κατοικίας
  • Σε περίπτωση Διαζυγίου δικαστική απόφαση ή συμφωνητικό κηδεμονίας – επιμέλειας.
  • Για τους μαθητές που δεν είναι εγγεγραμμένοι στα δημοτολόγια της Ελλάδας, πρόσφατο Πιστοποιητικό Γέννησης ή Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης επίσημα μεταφρασμένο.
  • Σε περίπτωση που υπάρχει διαγνωσμένη μαθησιακή δυσκολία Γνωμάτευση ΚΕΔΔΥ ή Ιατροπαιδαγωγικού Κέντρου

Όταν προσέλθετε στο σχολείο για την εγγραφή θα συμπληρώσετε αίτηση/υπεύθυνη δήλωση όπου θα χρειαστούν πληροφορίες όπως: αριθμοί τηλεφώνων γονέων/ κηδεμόνων, email επικοινωνίας του κηδεμόνα και ονοματεπώνυμο του κηδεμόνα όπως είναι γραμμένο για εισαγωγή στο πληροφοριακό σύστημα του taxis.