ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΟ Α.Π.Θ.

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Ταχ. Δ/νση: Χάνι Γραβιάς 4
Τ.Κ. – Πόλη: 57009, 4ο Γυμνασιο Σταυρούπολης Θεσνί/κης
Πληροφορίες Βατάλης Λάζαρος
Τηλέφωνο: 2310 641200
Φαξ: 2310 641200
e-mail: 4gymstav@gmail.com
ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ 21-11-2018

Αρ. Πρωτ.: 1038

Προς

ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΚΔΡΟΜΩΝ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΔΙΔΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ ΣΤΟ Α.Π.Θ.

Σύμφωνα  με την υπ’ αρίθμ.33120/ΓΔ4/28-02-2017 «Εκδρομές –Μετακινήσεις μαθητών….» (ΦΕΚ τ.Β΄ 681/2017/06-03-2017, το 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ προκηρύσσει διαγωνισμό για την διοργάνωση σχολικής εκδρομής . Δικαίωμα συμμετοχής στον διαγωνισμό έχουν μόνο τα πρακτορεία που διαθέτουν νόμιμη άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία.

Στοιχεία εκδρομής:

Τόπος Α.Π.Θ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Χρόνος 20/12/2018 ΗΜΈΡΑ ΠΕΜΠΤΗ
Συμμετέχοντες 85 ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ  ΣΥΝΟΔΟΙ
Μέσον ΔΥΟ (2)  ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ  ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 9:00 ΠΜ
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ  ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ 13:45 ΜΜ

Απαραίτητοι Όροι:

• Ασφάλεια αστικής ευθύνης διοργανωτή. Πρόσθετη ασφάλιση που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας των μαθητών ή συνοδών.

Οι οικονομικές προσφορές θα πρέπει:

• Να κατατεθούν σφραγισμένες στο Γραφείο της Διεύθυνσης του 4ου Γυμνασίου Σταυρούπολης. Δεν θα γίνουν δεκτές προσφορές σε ηλεκτρονική μορφή και όσες έχουν ελλιπή δικαιολογητικά.
    • Να προσφέρουν τιμή ανά Λεωφορείο με ΦΠΑ και τελική συνολική τιμή της εκδρομής με όλα τα έξοδα μεταφοράς ,διαμονής , ξεναγών, φόρων , διοδίων ή όποια άλλη επιβάρυνση.
    • Να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους και να αναφέρεται ότι τα λεωφορεία  θα είναι διαθέσιμα για όλες τις ώρες της ημέρας.
    • Να συνοδεύονται από υπεύθυνη δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας σε ισχύ άρθρου 3 του Ν. 2160/1993  (Νοείται η βεβαίωση συνδρομής των νόμιμων προϋποθέσεων της παραγράφου 1 του παρόντος άρθρου.)
    • Προσκόμιση αποδεικτικών εγγράφων για τις ανωτέρω περιγραφόμενες παροχές (αντίγραφο ασφαλιστηρίου συμβολαίου επαγγελματικής ευθύνης του Τουριστικού Πρακτορείου στο οποίο θα φαίνεται  και ο αριθμός του συμβολαίου στο ασφαλιστήριο συμβολαίου ιατρικής και νοσοκομειακής περίθαλψης, φορολογική ενημερότητα).
    • Το ταξιδιωτικό γραφείο που θα επιλεγεί για τη διοργάνωση της εκδρομής θα ειδοποιηθεί τηλεφωνικά αμέσως μετά την σύνταξη του σχετικού πρακτικού.
. Καταληκτική ημερομηνία κατάθεσης 30-11-2018 ΩΡΑ13:00 στο γραφείο Διεύθυνσης του Σχολείου.