Διήμερο εκδηλώσεων

Σας προσκαλούμε στο διήμερο εκδηλώσεων του σχολείου μας, όπου θα παρουσιαστούν τα περιβαλλοντικά και πολιτιστικά προγράμματα, καθώς και οι δράσεις του σχολείου μας για την φετινή χρονιά.

Τρίτη 29/5/2018

09:00 π.μ. «Αειφορική Διαχείριση των Μνημείων – Διάσωση της Ιστορίας στο Αστικό περιβάλλον – Ανάδειξη, Διατήρηση και Προστασία των Μνημείων στην προοπτική της Βιωσιμότητας» Ντίνας Α., Δουμανίδου Χ., Καραβασίλη Μ., Ξανθόπουλος Δ., Μπρουσιάκης Σ., Βρακάς Γ., Βασιλοπούλου Ε.

09:15 π.μ. «Γνωρίζω τη φύση, αγαπώ τη ζωή» Φλώρου Μ., Κρεμμύδας Δ., Καμαγιάννη Ε.

09:30 π.μ. «Αδιαφορία ή Αειφορία; Περιβάλλω ΔΕΝ Αναβάλλω» Κρεμμύδας Δ., Δημητρακοπούλου Μ., Γιάγκου Δ.

09:45 π.μ. «Αναζητώντας την υπέρβαση» Κεναμέα Χριστίνα

10:00 π.μ. «Lasciatemi cantare: Με τραγούδια συντροφιά περιπλανιόμαστε σε τοπία ελληνικά και ιταλικά» Θεοδοσιάδου Δ., Γιάγκου Δ., Βουτσά Μ.

10:15 π.μ. «Του κύκλου τα γυρίσματα (παρουσίαση χορών)» Δουμανίδου Χ., Ξανθόπουλος Δ.

Εκθέσεις Τεχνολογίας, Βιολογίας και Ρομποτικής

Τετάρτη 30/5/018

09:00 π.μ. «Παρουσίαση του πειράματος του Ερατοσθένη» Καμαγιάννη Ευαγγελία, Ακριτίδης Αναστάσιος

09:15 π.μ. Βράβευση των μαθητών που διακρίθηκαν και συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής