ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΘΕΜΑ:  ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

Σύμφωνα με την υπ? αριθμ. 129287/12-10-2011 Υ.Α. του ΥΠΔΒΜΘ (ΦΕΚ 2769/τ.Β?/2-12-2011) προκηρύσσεται διαγωνισμός για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Γ? Γυμνασίου του σχολείου μας στην Κέρκυρα, με πρόγραμμα Αγωγής Υγείας. Δικαίωμα συμμετοχής στο διαγωνισμό έχουν, σύμφωνα με το νόμο, μόνον ταξιδιωτικά πρακτορεία που διαθέτουν ισχύουσα άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ.

Στοιχεία εκδρομής

• Τόπος: Κέρκυρα
  • Χρόνος: 23-24-25 Απριλίου 2015

Αναχώρηση:  Από Θεσσαλονίκη Πέμπτη 23-4-2015, ώρα 7.00 π.μ. ,(με ενδιάμεσες στάσεις στα Γρεβενά και Ιωάννινα).

Επιστροφή:  Στη Θεσσαλονίκη, Σάββατο 25-4-2015, αργά το απόγευμα.

• Συμμετέχοντες: περίπου 42 μαθητές ? 4 συνοδοί.
  • Μέσον: Σύγχρονα λεωφορεία.
  • Κατηγορία ξενοδοχείου: κατηγορίας τουλάχιστον 4*. Θα προτιμηθούν τα ξενοδοχεία στο κέντρο της πόλης.
  • Δωμάτια: Δίκλινα ή τρίκλινα ή τετράκλινα (μαθητές) ? μονόκλινα (καθηγητές)
  • Διατροφή: Ημιδιατροφή (δύο πρωινά ένα γεύμα και ένα δείπνο)
  • Πρόγραμμα επισκέψεων: Επίσκεψη στο Κέντρο Πρόληψης Κερκύρας και σε αξιοθέατα του νησιού.

Απαραίτητοι όροι

• Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή αστικής ? επαγγελματικής, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και πρόσθετη ασφάλιση με κάλυψη εξόδων σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας. (να κατατεθεί)
  • Λεωφορεία σύγχρονα σε άρτια κατάσταση, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία, διαθέσιμα καθ? όλη τη διάρκεια της εκδρομής. Στα λεωφορεία να μην υπάρχουν διαφημίσεις που δεν συνάδουν με την σχολική ζωή.
  • Ξεναγός πρακτορείου καθ΄όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Δωρεάν συμμετοχή των συνοδών ? καθηγητών.

Οι οικονομικές προσφορές θα πρέπει:

• Να προσφέρουν τιμή ανά μαθητή καθώς και συνολική τιμή της εκδρομής, συμπεριλαμβανομένου και του εισιτηρίου του πλοίου (αμφότερες με ΦΠΑ). Στις τιμές αυτές δεν θα συμπεριλαμβάνονται τυχόν παροχές – προσφορές του Γραφείου που εφόσον κατατεθούν θα εκτιμηθούν από την επιτροπή αξιολόγησης.
  • Να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους στο Γραφείο της Διεύθυνσης του 4ου Γυμνασίου Σταυρούπολης Θεσσαλονίκης.
  • Να συνοδεύονται από υπεύθυνη δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας σε ισχύ.

Το πλήρες πρόγραμμα και οι αναλυτικοί όροι της εκδρομής θα συμπεριληφθούν στο Ιδιωτικό Συμφωνητικό που θα υπογραφεί με το Ταξιδιωτικό Γραφείο που θα επιλεγεί.

ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ : ΔΕΥΤΕΡΑ 09 ? 03 ? 2015,  ΩΡΑ 12:00

Ο