1η Μαθητική Συνάντηση Επιχειρηματολογίας στα Γαλλικά (Coseil des Jeunes Citoyens)

Επιχειρηματολογώντας  μπροστά στην κριτική επιτροπή

Τελετή έναρξης , υποδοχή συμμετεχόντων

Το κοινό που παρακολουθεί….

Το Σαββάτο, 5 Απριλίου 2014, στα πλαίσια της οργάνωσης της 1ης Μαθητικής Συνάντησης Επιχειρηματολογίας στα Γαλλικά (Conseil des Jeunes Citoyens), από το Κολέγιο «Δελασάλ»,   το 4ο Γυμνάσιο Σταυρούπολης, συμμετείχε με τις μαθήτριες  Αρχοντοπούλου Μαρία Ελένη, Βλαντί Αναέρσι, Κοντσίδου Ευθυμία και Οργιανέλη Τριανταφυλλιά, υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας  Γαλλικής, κας Γεωργιάδου Κυριακής.

Η παρουσία των μαθητριών υπήρξε απόλυτα επιτυχής, με πρώτη διάκριση μάλιστα στην ομάδα της, της  Βλαντί Αναέρση.  Πολλά επίσης ήταν προς την ομάδα, τα συγχαρητήρια της Οργανωτικής Επιτροπής , καθώς επίσης της Σχολικής Συμβούλου της Γαλλικής, κας. Βονιτσάνου-Guilloteau Θεοδώρας.