«ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΛΙΩΣ?»

Χώρος έκφρασης και Δημιουργίας.

Μια σημαντική πρωτοβουλία ξεκίνησε στο σχολείο με σκοπό να αναβαθμιστεί και να εξωραϊστεί ο χώρος στον οποίο μαθητές και καθηγητές περνάμε ένα μεγάλο μέρος της ημέρας. Η πρόταση έγινε από το διευθυντή του σχολείου μας κ. Μουλογιάννη Λεωνίδα και το πρώτο τμήμα που ανταποκρίθηκε ήταν το Γ3.

Με τη βοήθεια των καθηγητών και την αμέριστη υποστήριξη του βοηθητικού προσωπικού, η αίθουσα βάφτηκε και στην συνέχεια διακοσμήθηκε με καλαίσθητο τρόπο.

Είναι ένα πείραμα και μια πρόταση την οποία ελπίζουμε να μιμηθούν και άλλοι μαθητές.

Είναι επίσης και μια πρόκληση. Να σεβαστούν οι υπόλοιποι μαθητές τον κόπο των συμμαθητών τους.

«ΕΙΚΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ»

Λίγο χρώμα αλλάζει τη διάθεσή μας.

Μαθητές με καλλιτεχνικό ενδιαφέρον και ταλέντο διακοσμούν τοίχους των διαδρόμων του σχολείου μας.

Το αποτέλεσμα τους δικαιώνει!