31/10/2012 – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2012 πραγματοποιήθηκε η συνάντηση των Γονέων μετά από πρόσκληση του Διευθυντή Μουλογιάννη Λεωνίδα.  Οι γονείς ενημερώθηκαν για θέματα λειτουργίας του σχολείου και αντάλλαξαν απόψεις για διάφορα ζητήματα .Στη συνάντηση  παραβρέθηκαν το ΔΣ του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και καθηγητές του σχολείου οι οποίοι ενημέρωσαν τους  γονείς για τα παιδιά τους.

Στη συνέχεια έγινε ενημέρωση για δραστηριότητες του σχολείου και πρόσκληση για εθελοντική συμμετοχή των γονέων.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

διοργανώνεται πορεία στο δάσος του Χορτιάτη.

Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

“Το σχολείο αλλιώς”

Πίνουμε τον καφέ μας στο ταρατσόκηπο του σχολείου, προσφέρουμε εθελοντική εργασία.

ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

Η Περιβαλλοντική Ομάδα του σχολείου μας θα προγραμματίσει αναδάσωση στις αρχές της άνοιξης σε συνεργασία με το Τμήμα αναδάσωσης της πόλης μας και το Τμήμα Πρασίνου του Δήμου μας.

Ο σημαντικότερος στόχος της Περιβαλλοντικής και γενικότερα του σχολείου μας είναι να δημιουργήσει μελλοντικούς ενεργούς πολίτες.

Το σύνθημά μας είναι :

Μαθητές εν δράσει”

ας είναι και οι… Γονείς εν δράσει.